ЯКІ ПЕРЕВАГИ МАЄ ОПТІМАКС ПЕРЕД ІНШИМИ ВИДАМИ ОПАЛЕННЯ?

Ех, як кажуть в народі, - сам себе не похвалиш, ніхто не похвалить. Пропонуємо Вам ознайомитися з нашим баченням, чому електрорадіатори такі чудові. А якщо не згодні, телефонуйте - поспілкуємося, може і ми в чомусь не праві.

Узнать больше

Порівняння «ОПТІМАКС» з електроконвекторами
Порівняння «ОПТІМАКС» з електроконвекторами

Що таке електроконвектор? Це прилад, що складається з нагрівального елементу (Тена), поблизу якого повітря нагрівається і за рахунок конвекції піднімається вгору. Зазначений елемент укладено в сталевий корпус. При цьому холодне повітря надходить в конвектор через отвори в днищі, а тепле викидається через вентиляційну решітку у верхній частині панелі.

У чому ж відмінність і переваги електрорадіаторів «ОптіМакс» перед електроконвекторами?

У електроконвекторах тен нагрівається до 200 С, а температура на панелі - максимум 90 С. Чому ж така різниця? Справа в тому, що передача тепла від тіла, що нагрівається (Тена) до корпусу конвектора відбувається через повітря, котре є дуже поганим теплопровідником. А що ж «ОптіМакс»? У нашому приладі нагрівальний елемент також невеликих розмірів, але в якості теплопровідника виступає спеціальна рідина, яка в 4 рази краще повітря проводить тепло. Це ж можна сказати і про алюміній, з якого зроблено корпус «ОптіМакс». Тому, температура нагрівального елементу і температура корпусу однакові (там 70 С і там 70 С). Згадайте, як швидко мерзнуть мокрі руки на морозі - все тому, що рідина моментально проводить холод повітря до тіла.

Крім того, велику роль в ефективності будь-якого приладу опалення грає площа тепловіддачі. Чим вона більша, тим прилад, нагріваючись до менших температур, здатен з більшим ККД опалювати приміщення. У цьому сенсі доречним є такий приклад - візьмемо праску і будь-який обігрівач. Припустимо, потужності обох складають 2 кВт. Так чому ж обігрівачем можна обігріти приміщення, а праскою ні? Вся справа в тій самій площі - у обігрівача вона в десятки разів більша. Так ось, у Оптімакс Тепловіддаюча поверхня ребер євробатареї в 2-2,5 рази більша, ніж у конвектора. Тому, щоб нагріти якусь площу приміщення, потужність конвектора треба збільшувати. Все це в сумі призводить до гнітюче низького ККД електричного конвектора.

До всього цього, великі температури нагріву Тена конвектора призводять до того, що він сушить і пече повітря (мікрочастинки пилу згоряють при контакті з нагрівальним елементом). Оптімакс повністю позбавлений цього недоліку - при робочій температурі нагріву (70С) в приміщенні легко і приємно дихати.

Порівняння «ОПТІМАКС» з масляним радіатором
Порівняння «ОПТІМАКС» з масляним радіатором

Що таке масляний радіатор? Це металевий корпус, наповнений мінеральним маслом, в якому знаходиться нагрівальний елемент. Є механічний регулятор з двома або трьома положеннями ступеню нагріву приладу. Прилад «сліпий»: він орієнтується в роботі тільки на свою температуру (це, до речі, в рівній мірі стосується і конвектора) і вимикається тільки тоді, коли нагрівся до 80 - 100 С. Так, Ви хочете мати 22 С в кімнаті, а там вже і 24, і 26 С, а радіатор продовжує «маслати», а лічильник «крутити». Кожен зайвий градус - це плюс 5% до рахунків за електрику.

Крім того, маленька площа тепловіддачі масляного радіатора призводить до перевитрат електроенергії і підвищення навантаження на мережу. Іншими словами, Масляник майже постійно споживає електрику за номіналом (1,5-3 кВт / год).

Перейдемо до побутових аспектів. Поверхня радіатора дуже гаряча, що підвищує небезпеку випадково отримати опік, а крім того може спричинити пожежу. Висока температура поверхні призводить до випалювання кисню, що тягне за собою погане самопочуття людини.

Чим же Оптімакс кращий? Перше - різниця між рідиною і маслом. Останнє має погану теплопровідність - інтенсивність тепловіддачі від масла до стінки приладу в 4-6 разів нижче, ніж від водного розчину. Електрорадіатор «бачить» не тільки свою температуру (максимально може нагріватися до 70 ° С), але і температуру кімнати (хочете в приміщенні 22 С - так і буде).

Площа тепловіддачі електрорадіатору в 2 рази більша, ніж у масляного (реберця всередині секції). Тому і нагріватися до 80-100 С йому не треба, достатньо 70. Ну і екологія туди ж - дихати в приміщенні комфортно.

Крім того, задумайтеся, чому для обігріву кімнати в квартирі необхідно 2-2,5кВт масляний радіатор? Або 10 ребер біметалевої батареї?

Порівняння «ОПТІМАКС» з котельною системою опалення
Порівняння «ОПТІМАКС» з котельною системою опалення

В основу котельної системи опалення покладено природну або примусову подачу нагрітого теплоносія (вода або спеціальні рідини) в конструкцію, що складається з котла, труб і радіаторів. Оптімакс, по суті, є аналогом котельного обладнання (такий собі котел в одній батареї). На цю тему, до речі, чудову історію згадав і розповів наш директор. Складно порівнювати аналогічні продукти, скажемо відразу - ефективність їх практично однакова. У той самий час не можемо втриматися, щоб не похвалити себе. Це як в анекдоті, написав резюме і розплакався - який же я класний))

Отже, надаємо на Ваш розсуд наступні факти:

1. Вартість. Елементарний прорахунок ціни котельного обладнання на площу 100 метрів показує цифру в 50-150 тис. гривень. Така різниця обумовлена вибором комплектуючих, кваліфікацією монтажників і т.д. Наприклад, хороший насос коштує близько 4000 гривень, але можна купити і за 800. Візьмемо середній варіант - він буде відповідати непоганому співвідношенню ціна - якість. Отже, 100000 гривень. Тепер електрорадіатори. Наприклад, є такий собі будинок (квартира, офіс) площею в 100 метрів, висотою стелі 2,6-2,8 м і кімнати в 22, 20, 18, 15, 13, 7 і 5 метрів. У ці приміщення необхідно встановити електрорадіатори Оптімакс, відповідно на 12, 12, 11, 9, 7, 6 і 5 секцій. Сумарна вартість їх складе 24000 гривень. Так, ми не врахували, що система котельного обладнання буває, як правило, двоконтурна - видає ще й гарячу воду. Ок, додамо ще 5000 на бойлер. Отже - 30000 на 100 м квадратних. Нагадаємо, котельне обладнання - 100000.

2. Часто буває, що приміщення вже відремонтовано і просто шкода пошкодити ремонт, руйнувати стіни для прокладки труб і т.п. А може просто на це немає часу і бажання морочитися.

3. Нерідко трапляється, особливо в старих котельних системах, що теплоносій просто ганяється ланцюгом за допомогою насосу по колу. В такому випадку котел не "бачить" реальну температуру всіх приміщень. У ближній кімнаті у Вас завжди буде тепліше, ніж в далекій. В цьому плані електрорадіатор краще - в дитячій мені треба 24 С, на кухні - 18 С, в спальні - 20 С, так і запрограмую. Звичайно, можна поставити на радіатори терморегулятори, але тоді доведеться багато чого змінювати в конструкції.

4. Якщо накриється мідним тазом котел, то холодно буде в усьому приміщенні. А якщо електрорадіатор, то тільки в одній кімнаті.

Отже, підіб'ємо підсумки. Капітальні витрати на покупку електрорадіаторів в рази менші, ніж на установку котельного обладнання, а ефект той же. Крім того, Оптімакс бачить реальний температурний режим в кожному приміщенні і підтримує його індивідуально, згідно до Ваших потреб. Іншими словами, за допомогою електрорадіаторів ми нівелюємо високу вартість котельного обладнання (не потрібно проекту, котла, насоса, сурми, усяких фітингів) і набуваємо ті ж переваги, залишаючи далеко позад,у в плані економічності всякі дуйки, конвектори, Масляники, панелі і інфрачервонніки. Іншими словами, замість Мерседеса купуємо Тойоту - це в 3 рази дешевше, а якість така ж, якщо не сказати краще. Звичайно, пафосу поменше, але хіба він так важливий, коли душу гріють багато зекономлених зелених папірців?

Порівняння «ОПТІМАКС» з інфрачервоними обігрівачами
Порівняння «ОПТІМАКС» з інфрачервоними обігрівачами

Інфрачервоннік ... Прилад опалення, котрий гріє предмети, що знаходяться в полі його дії, а ті вже віддають тепло атмосфері кімнати. Виробники цих приладів запевняють, що інфрачервоне випромінювання - це аналог сонячного, воно так само м'яко і ніжно зігріває все довкола, як наше світило Землю. Складно боротися з цією логікою, але щось підказує, що скопіювати сонячний спектр в приладі вартістю 300 гривень, як би це м'якше сказати, проблематично. Напрошується аналогія з молочною продукцією з пальмового масла і справжнього молока - зовні і на смак складно відрізнити, але організм то все розуміє. Та й самі виробники не рекомендують довго перебувати в полі дії такого приладу, а направляти його на стіну, меблі і т.п. В інтернеті є інформація, що кішки взагалі уникають бувати в полі його дії, але ж вони так люблять тепло! Крім того, елемент, який продукує інфрачервону хвилю нагрівається до дуже високих температур, а це автоматично призводить до ефекту палаючого кисню і «псує» повітря в приміщенні. Ще враховуйте - в зоні роботи випромінювання не повинно бути предметів, яким не бажане нагрівання (наприклад, пластик, він виділяє при нагріванні всякі шкідливі гази або просто Ваші меблі, які можуть вигоряти і втрачати первісний колір). І це не враховуючи того, що горезвісна Тепловіддаюча поверхня таких приладів мінімальна, а значить і ККД низький.

Де їх ефективно використовувати? Там, де потрібно створити точковое джерело тепла, а тепловтрати величезні. Наприклад, мийка машин. У боксі холодно, а стельовий інфрачервонник охоплює місце мийки авто і знаходження працівника. Йому тепло під час роботи, а відступи пару метрів вбік, там вже прохолодно. У той же час, весь порожній обсяг боксу задарма не нагрівається, та й навіщо. Після миття машини його можна відключити. Ще часто ми бачимо такі прилади в точках торгівлі - нормального опалення нема, тому він світить на саму продавщицю або на предмети біля неї.

Наочно порівняти електрорадіатор з інфрачервоним обігрівачем, вже вибачте, дуже складно. Це як чайка та страус - і те і те на кшталт птахів, але другий не зовсім птах).

Порівняння «ОПТІМАКС» з системою «тепла підлога»
Порівняння «ОПТІМАКС» з системою «тепла підлога»

Тепла підлога - система обігріву приміщення за допомогою нагріву підлоги водяним або електричним теплоносієм. Шикарна річ ... Як славно в вологу погоду повернутися додому, прийняти гарячий душ і пройтися у ванній по теплій, приємній підлозі. А якою зворушливою є реклама діток, котрі граються на теплій підлозі!

Так, тактильний комфорт має велике значення! А як же з ефективністю? Нажаль, теплу підлогу не можна віднести до економічних видів обігріву. Цьому є декілька причин:

1. Тепла підлога, незважаючи на різного роду відбивачі, гріє не тільки Вас, але і сусідів знизу. Якщо ж це перший поверх або будинок, що стоїть прямо на землі, тепловтрати зростають в рази.

2. Тверді матеріали, під які монтується тепла підлога (цементний розчин, плитка), мають дуже погану теплопровідність. Наприклад, здатність до теплообміну простого заліза в 100 разів більше, ніж бетону, а дерева (ламінат і паркет) - взагалі в 600 разів. Це означає, що теплу дуже важко потрапити в точку призначення (атмосфера кімнати). Через те, що він відносно довго нагрівається, а під час передачі тепла йдуть невиправдані витрати.

3. Не менш важливим є і екологічний фактор. Не секрет, що тепла підлога добряче підсушує повітря. Як так? Чому, адже температура його нагрівання рідко перевищує 22-24 С? Справа в тому, що на підлозі найбільше пилу, а нагріваючись, він пече повітря. Тому такі підлоги треба частіше мити.

Яким чином і де використовувати теплу підлогу? Насамперед, як локальний обігрів у ванній, на кухні і т.п. І обов'язково слід поставити термостат. Це дозволить скоротити енергоспоживання на 30-40%! Крім того, враховуйте напругу в мережі, якщо вона падає нижче 190 Вт, гріти тепла підлога буде дуже погано.

Порівняти теплу підлогу і Оптімакс дуже складно. Принцип їх роботи та обігріву дуже різняться. У той же час, якщо на чільне місце ставити не тактильну приємність, а економічність, електророрадіатор має низку беззаперечних переваг. Теплопровідність алюмінію, з якого складається корпус приладу, в сотні разів краще, ніж бетону, плитки, дерева. Наш прилад гріє саму кімнату, а не сусідів і вулицю. Разом з тим, це анітрохи не заважає використовувати теплу підлогу у ванній!

Порівняння «ОПТІМАКС» з керамічними панелями
Порівняння «ОПТІМАКС» з керамічними панелями

Що таке керамічна панель? З лицьового боку - це керамічна, керамзитна або гіпсова плита товщиною до 1 см. Всередині розташовано кабель нагрівання з утеплювачем, а з тильного боку монтується металевий кожух. Конструкція панелі один в один повторює пристрій теплої підлоги - виріжте його квадратом і повісьте на стіну - ось Вам і панель. Це як горілка і самогон, ніби й різні напої, але ефект однаковий - село у нас величезне – чотири витверезники. На жаль, теплу підлогу не можна назвати економним видом обігріву. Керамічні панелі недалеко пішли і мають низку особливостей:

• Погана теплопровідність і тепловіддача. Приклад - звичайна грубка, її довго нагрівати, хоча вона і довго залишається теплою. Добре, комфортно, ностальгія ... Але, ККД її дуже низький - 40-50%.

• Площа тепловіддачі невелика. Через це прилад змушений нагріватися до температур вище 80 °. Це не тільки призводить до втрат енергії по шляху від кабелю нагріву до атмосфери кімнати, але і «псує» екологію приміщення - спалюється кисень і дрібні частинки пилу, які осідають на сам прилад.

Виберіть мову відображення