Електрообігрівач. Що таке електрорадіатор Оптімакс?

 

Електрорадіатор «ОптіМакс» - це універсальний прилад для опалення. Його можна використовувати і як основний, і як додатковий вид обігріву.

Конструкція приладу наступна:


 


1 – Біметалеві секції (радіатор)
2 – Кран Маєвського або футорка
3 – Нагрівальний елемент (ТЕН)
4 – Блок керування
5 – Екран
6 – Цифровий датчик температури повітря
7 – Цифровий датчик температури радіатору
8 – Мережевий кабель с вилкою
9 – Рідина

Прилад складається з біметалевих секцій (євро батареї) (1), всередині внизу по всій довжині розташовано нагрівальний елемент (ТЕН) (3). Останній нагріває спеціальну рідину (9) до заданої температури, процес нагріву контролює вбудований датчик (7).

Виносний цифровий датчик (6) зчитує реальну температуру приміщення і після його прогріву до заданої температури, дає команду приладу на відключення.

Іншими словами, Оптімакс працює за принципом «клімат-контролю», автоматично регулюючи температуру в кімнаті в діапазоні від 1 до 30 С. Крім того, вбудована функція таймера дозволяє Вам програмувати прилад на кожну годину доби і будь- який день тижня, на обрану температуру.

Розглянемо, як це працює, на прикладі. Вихідні дані - є якась кімната з температурою 10 С, її потрібно прогріти до 20 С. Як це буде відбуватися? Включивши прилад в розетку, Ви побачите на моніторі 10 С - реальна температура приміщення (в режимі очікування Оптімакс працює, як термометр). Шляхом нескладного програмування (доступно описаного в інструкції), виставляємо бажану температуру в кімнаті. Починається прогрів, електрорадіатор доводить температурний режим до 20 С і вимикається. Коли кімната остигає до 19 С, він знову включається і знову прогріває її до 20 С. Крім того, електроніка вимикає прилад не тільки в разі досягнення заданої температури приміщення, а й у разі прогріву самого приладу до робочої температури (Ви можете програмувати нагрів самого радіатора в діапазоні від 40 до 70 С). Підключивши роботу таймера, можна виставляти температуру погодинно. Наприклад, в понеділок, середу та четвер з 9.00 до 12.00 мені потрібна температура в приміщенні 20 ° С, а в інші дні - 25 С. ласка, настройки дозволяють це робити.

Корпусом електрорадіатору Оптімакс є біметалеві секції, більш відомі, як євро батареї. Вони, на відміну від сталевих і чавунних мають кращу теплопровідність і тепловіддачу (150-204 Вт / м˙˚С, сталь - 45,4, чавун - 63,0 Вт / м˙˚С). Виробник секцій - компанія «Сан Тих Рай» (santehraj.com.ua). Глибина секцій становить 96 мм. При виборі даного виду продукції переконливо закликаємо Вас звертати увагу на цей факт. Крім того, критично важливим є те, якими саме секціями - біметалевими або просто алюмінієвими комплектуються прилади. Останні можуть привести до протікання і навіть до розриву приладу!

Ще на етапі складання електрорадіатор заповнюється спеціальною рідиною на основі пропілен гліколю. Вона є нешкідливою та інертною (не сприяє утворенню накипу і опадів). Крім того, ця рідина - антифриз, вона не замерзає. До мінус 20 С знаходиться в рідкому стані, а при більш низьких температурах переходить в гелеподібний, що не розширюється і не призводить до розриву секцій євро батареї. Крім того, дана рідина, на відміну від масла, повітря та інших наповнювачів, є прекрасним тепло-провідником.

Нагрівальний елемент приладу - це класичний ТЕН. Потужність відрізняється в залежності від кількості секцій в приладі і відповідає 120 Вт на секцію. Так, найпотужніший прилад на 12 секцій -1440 Вт, а найменший, 3-х секційний - 360 Вт. Електрорадіатори Оптімакс комплектуються ТЕНами виробництва спільного українсько-польського підприємства «Укрополь-ТЕН» (ukropol-ten.com.ua). Нагрівальні елементи виробляються з європейських комплектуючих і успішно поставляються в Польщу та Чехію. Термін служби нашого Тена - не менше 15 років.

Роботою приладу керує блок управління, розташований з правого боку (можливе розташування і зліва). Він складається з металевого кожуха, монітора з чотирма кнопками, плати з мікропроцесором, мережевого шнура на 220 і двох проводів - датчиків, які зчитують температурні характеристики, як самого приладу, так і безпосередньо - приміщення (фіксація відбувається раз на секунду) і дає команду на влк / вкл ТЕНу. Точність вимірювання - 0,5 С. ​​Цей процес повністю безшумний. Якість збірки і пайки плати – дуже важливий нюанс, він впливає на ефективність і довговічність електрорадіатору. Ось чому, цю ділянку роботи ми довіряємо тільки перевіреному партнеру - компанії Виаком (biakom.com). Хоча така співпраця в рази дорожче, ніж замовлення електроніки з Південно-Східної Азії, вона дає впевненість в безпроблемній роботі приладу на довгі роки.

Режими роботи електрорадіатору Оптімакс:

1. «Основний» дозволяє програмувати температуру по кімнаті в діапазоні від 1 до 30 С і по приладу - від 40 до 70 С. Його встановлено за замовчуванням.

2. «Додатковий» - допоміжний режим. Він налаштований на 16 С по кімнаті і 60 С по приладу. Його можна включати при відсутності людей в приміщенні.

3. «Резервний» - допоміжний режим. Він налаштований за замовчуванням на 8 С по кімнаті і на 60 С по приладу. Рекомендації - включайте, коли приміщення не житлове, такий температурний фон запобігає потраплянню вологи та промерзанню стін.

4. «Черговий» - допоміжний режим. За замовчуванням він дозволяє забезпечити в кімнаті 1 С, а по приладу - 40 С. Встановлюється для попередження замерзання води в приміщенні (котельна система, бойлер).

ВАЖЛИВО: Основний режим дозволяє Вам задавати будь-яку температуру з трьох допоміжних. Останні спрощують програмування приладу за часом, в разі використання погодинної настройки.

Технічні характеристики електрорадіатора Оптімакс:

Напруга в мережі - 230 плюс мінус 20%

Частота в мережі – 50 Гц

Потужність  - 360….1440Вт

Установка температури нагрівання радіатору 40…70 ˚С, крок=1 ˚С

Установка температури в приміщенні 1…30 ˚С, крок =1 ˚С

Електронний захист від перегрівання 

Години реального часу

7 функцій роботи приладу: «Програмування автоматичної зміни режимів роботи», «Регулювання яскравості зображення», «Блокування клавіатури», «Відключення дисплею», «Захист клавіатури паролем», «Автоматичне блокування»

3 базових налаштування роботи таймера – «Квартира», «Офіс», «Дача».